تبلیغات
بیداری افکار در رابطه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه السلام - چگونگى زیارت مرقد امیرالمؤمنین(ع)
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing

صفوان شتردار (جمال ) گفت : در خدمت امام صادق (ع ) به غرى (نجف ) رفتم و او مى خواست به دیدار منصور برود، به من فرمود: اى صفوان ، شتر را نگاهدار؟ زیرا این جا حرم جدم امیرالمؤ منین (ع ) است ؟
من نیز آن را نگاه داشتم ، حضرت پیاده شد و غسل كرد و پیراهن تازه پوشید و به من فرمود: همان كار را انجام دادم ، آن گاه فرمود: گام هایت را كوتاه كن و به زمین بنگر؟ زیرا هر گامى یكصد هزار حسنه دارد و یكصد هزار گناه را از بین مى برد و یكصد هزار درجه تو را بالا مى برد و یكصد هزار حاجتت روا مى گردد و ثواب هر صدیق شهیدى كه مرده یا كشته شده ، برایت نوشته مى شود.
آن گاه امام (ع ) با پاى برهنه راه رفت و من نیز به دنبال او مى رفتم . و خدا را تسبیح و تقدیس مى گفتیم ، تا به قبرى رسیدیم ، امام (ع ) در كنار آن ایستاد و به چپ و راست نگاه كرد، و خطى كشید و به من فرمود: تجسس ‍ كن ؟ پس از آن اثر قبرى نمایان گشت ، و بعد اشكش سرازیر شد، و فرمود:
انا لله و انا الیه راجعون .
آن گاه این جملات را خواند:
سلام بر تو اى وصى نیكوكار و پاك ، سلام بر و تو اى (نباءعظیم )، و سلام بر تو اى صدیق شهید، سلام بر تو اى خرسند پاكیزه ، سلام بر تو اى وصى رسول خدا(ص )، سلام بر تو اى برگزیده حق ، شهادت مى دهم كه تو حبیب خدا و از خاصان اویى ، سلام بر تو اى ولى الله و جایگاه راز او و خزانه علم و پرده دار وحى خدا.
سپس خود را روى قبر شریف انداخت و فرمود: پدر و مادرم فدایت باد، اى امیرالمؤ منین (ع )، اى نور كامل خدا، گواهى مى دهم كه تو، از سوى خدا و پیامبرش (ص ) دستور دین را ابلاغ نمودى و آن را محفوظ نگاه داشتى ، و از حدود آن تجاوز نكردى و خدا را با خلوص كامل عبادت نمودى ، تا مرگ تو را دریافت ، درود خدا بر تو و بر ائمه پس از تو باد.
آن گاه امام (ع ) دو ركعت نماز در كنار سر مبارك به جاى آورد.
سپس فرمود: اى صفوان ، هر كس على (ع ) را این چنین زیارت كند و این گونه بر او درود بفرستد، وقتى به نزد كسانش باز گردد، گناهانش آمرزیده مى شود، و زحمتش مقبول مى افتد، و ثواب زیارت فرشتگان مقرب ، نیز برایش نوشته مى شود، زیرا در هر شب هفتاد گروه از فرشتگان به زیارت او مى آیند، پرسیدم : هر گروه چقدر است ؟
فرمود: یكصد هزار، آن گاه بازگشت و در راه مى فرمود: اى جد بزرگوار اى پاكیزه مطهر این را آخرین زیارت من قرار نده ، و زیارت دوباره را روزیم كن ، تا در كنارت بمانم و همراه تو و نیكان فرزندانت باشم ، درود خدا و فرشتگان بر تو باد، اى سرورم .
سپس مقدارى پول به من داد و اصحاب را در كوفه خبر كردم ، و قبر مطهر را تعمیر كردیم .(453)
طبقه بندی: قبر امیرالمؤمنین(ع)، 
برچسب ها: چگونگى زیارت مرقد امیرالمؤمنین(ع)، زیارت امام(ع)،
نگارش در تاریخ شنبه 17 بهمن 1388 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ