تبلیغات
بیداری افکار در رابطه با امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه السلام - به اسیر كن مدارا
ما بیداریم و پروژه بیداری ادامه دارد We are awake& WAKEUP PROJECT still runing

بعد از ساعتى كه از ضربت خوردن على (ع ) مى گذشت ، حضرت امیرالمؤ منین (ع ) چشم گشود مى گفت : اى ملایكه پروردگار من ! رفق و مدارا كنید با من . پس حضرت امام حسن (ع ) فرمود: این دشمن خدا و رسول و دشمن تو ابن ملجم است ، حق تعالى تو را بر او قدرت داده است و نزد تو حاضر كرده اند او را. چون حضرت را نظر بر آن ملعون افتاد. به صداى ضعیفى گفت : اى بدبخت بر امر عظیمى اقدام نمودى ، آیا بد امامى بودم من براى تو كه این چنین مرا جزا دادى ؟ آیا مهربان نبودم بر تو؟ آیا تو را بر دیگران اختیار نكردم ؟ آیا به تو نیكى نكردم و عطاى تو را زیاده از دیگران ندادم ؟ آیا نمى گفتند مردم كه تو را به قتل رسانم و من به تو آسیبى نرسانیدم و در عطاى تو افزودم با آنكه مى دانستم كه تو مرا خواهى كشت ، لیكن مى خواستم حجت خداى تعالى بر تو تمام شود و خدا انتقام مرا از تو بكشد، خواستم كه شاید از گمراهى خود برگردى ، پس گمراهى بر تو غالب شد مرا كشتى ، اى بدبخت ترین بدبختان .
پس آن ملعون گریست و گفت : یا امیرالمؤ منین آیا تو مى توانى كسى را كه بر در جهنم است نجات دهى ؟ پس امیرالمؤ منین (ع ) براى آن ملعون به امام حسن (ع ) سفارش كرد فرمود: او را طعام و آب بده و دست پاى او را در زنجیر مكن ، و با او رفق و مدارا كن . چون من از دنیا بروم او را به ضربت قصاص كن و جسد او را به آتش مسوزان و او را مثله مكن كه دست و پا و گوش و سایر اعضاى او را نبرى ، كه حضرت رسول (ص ) فرمود كه : زنهار مثله مكنید اگر چه سگ درنده باشد، و اگر شفا یابم من سزاوارترم به آنكه او را عفو كنم زیرا كه ما اهل بیت كرم و عفو و رحمتیم .(382)
طبقه بندی: برخورد امیرالمؤمنین (ع ) با قاتلش، 
برچسب ها: به اسیر كن مدارا، برخورد امام (ع) با قاتلش، امیرالمؤمنین (ع) و قاتلش،
نگارش در تاریخ یکشنبه 29 آذر 1388 توسط پدرام پرتوفرد | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی هرگونه برداشت یا كپی برداری از مطالب بدون اطلاع به مدیریت یا ذكر منبع حق الناس تلقی میشود.

قالب وبلاگ